Bedwyr & Cadwallon Cymro Lucky Veles

Vítejte na stránce věnované plemeni Welsh Corgi Cardigan. Najdete zde obecné informace o plemeni a především informace o našich skvělých psech Blackovi (Bedwyr Lucky Veles) a Valdovi (Cadwallon Cymro Lucky Veles)

Welcome to the website dedicated to the breed Cardigan Welsh Corgi. Here you will find general information about the breed and especially about our great dogs Black (Bedwyr Lucky Veles) and Valda (Cadwallon Cymro Lucky Veles).

Aktuální ročenka Welsh Corgi Association Handbook, kde Black reprezentuje Český WCC klub.

Aktuální ročenka Welsh Corgi Association Handbook, kde Black reprezentuje Český WCC klub.
Aktuální ročenka Welsh Corgi Association Handbook, kde Black reprezentuje Český WCC klub.

17. 2. 2010

Mezinárodní výstava DuoCacib Brno / International show DuoCacib Brno


(6.2.2010) Dneska proběhla naše druhá výstava, které jsme se účastnili jako vystavovatelé. Samozřejmě se opět objevily problémy s naší přihláškou a vystavovali jsme pod jiným majitelem.... aspoň že se povedlo správně zaznamenat jméno psa a dostal i své číslo... Tentokrát jsem měl předvádět Blečíka já, díky tomu jsem byl z premiéry nervózní a to se podepsalo i na pejskovi. Od začátku byl ještě více vyplašený než poprvé a jakákoliv komunikace s ním byla složitá. S postupem času se pomalu uklidňoval, ale i tak zřejmě vycítil mé obavy a byl nesvůj. V kruhu jsem pak působil hodně nejistě a chudák Blečík z toho byl zmatený a vůbec nevěděl, co má dělat, kam jít a nějaké naučené věci najednou jako kdyby zapomněl. Přesto nám pan rozhodčí udělil posudek V1 a titul CAC, pro mě opět velké a příjemné překvapení. V pozdějším klání nás potom porazil velmi úspěšný finský pes a na nás zbyl titul Res.Cacib. To už ale Blacka ve výstavním kruhu převzala znovu p. Kleinová a Black byl hned klidnější a poslušnější. Celkově byl tento výsledek opět výborný a jsme zatím moc spokojení.
Do dalších výstav musíme určitě zapracovat na vylepšení naší společné spolupráce v kruhu, zkušenosti musíme nasbírat časem a to především my, abychom nepřenášeli naši nervozitu na psa a ten mohl v klidu předvést své přednosti.... má to být pro všechny zúčastněné přece jen hlavně zábava.
Fotky z výstavy ZDE
(6.2.2010) Today was the second exhibition, in which we participate. This time I had to present Black by myself. I was very nervous and Black naturally too, any other comunication with him was very difficult, then it was little bit better. In the ring he was very restless a didn´t know, what to do, even though he knew what to do at home. Black even got an excellent result again: excellent 1, CAC and res. Cacib, the winner was great finnish dog! For our shows we must even exercise with Black not to be nervous. Thanks Iva for her support again.
Some photos HERE.

První výstava / The first show


(10.1.2010) Na dnešní den jsme se přihlásili na naši první výstavu a to na Hanáckou národní výstavu v Olomouci. Brali jsme to spíš jako první zkušenost, zjistit jak se co dělá a co všechno musíme absolvovat. Jak se pomalu u nás stává tradicí, neobešlo se to bez komplikací, v tomto případě v podobě špatného počasí a to vzhledem k dojezdové vzdálenosti bylo opravdovým problémem. Proto jsme se rozhodli jet už v sobotu odpoledne, přenocovat a ráno dojet v klidu zbytek trasy. S chovatelkou paní Kleinovou jsme byli domluveni, že ji cestou vyzvedneme a sveze se s námi na výstavu, bez svých pejsků, pěkně v klidu s foťákem si užije výstavní den.
Podařilo se nám domluvit nocování přímo v bydlišti paní Kleinové, ve velmi příjemném penzionu, kde mají stejně příjemný přístup jak k lidem, tak i k pejskům.
Po příjezdu samozřejmě proběhla návštěva a domluvení zítřejšího časového plánu, včetně ukázky připravenosti psa. Když jsme viděli jak si paní Kleinová umí, díky svým zkušenostem, poradit se všemi vrtochy našeho Blečíka a ten jí věnuje veškerou pozornost a vše předvádí jako by to uměl od narození, nebylo daleko k domluvě (po troše přemlouvání), o jejich společném předvedení.
Ráno jsme bez problémů a bloudění dojeli na místo určení, nastěhovali se, po nezbytné přejímce psů, do výstavní haly. Musím říct, že je to celkem zmatek, všude spousta lidí, psů a kdejakých klecí, pelechů a všemožných věcí. Člověk musí být pořád ve střehu a sledovat, aby na někoho nebo něco nešlápl.
V jednom výstavním kruhu se vždy vystavuje několik plemen, řazených dle abecedy, takže samozřejmě Welsh Corgi je až na chvostu celého pořadí a čekání je opravdu úmorné a nekonečné. Každý si ho krátí dle svého, my nejčastěji klábosením s lidmi kolem corgi a nasáváním nových informací. Pro pejsky je to jistě horší, většinu času tráví v kleci nebo na vodítku, případně venku na vykonání potřeby.
Samotné vystavování bylo podstatně horší, než jsme čekali, Blečík byl strašně roztržitý a nesoustředěný, v jednu chvíli dokonce začal na rozhodčího štěkat, ovšem p. Kleinová vše zvládla na výbornou a Blečík získal posudek V1, svého prvního CACe, později byl vyhlášen i Národním vítězem a jako třešničku na dortu získal svůj první BOB. Pro nás to bylo velmi příjemné překvapení, na to co předvedl, tedy spíš nepředvedl, to dopadlo opravdu skvěle. První výstava a hned takový úspěch. Velký podíl na tom jistě má i p. Kleinová, které za předvedení Blacka patří obrovské poděkování.
Fotky z výstavy ZDE.
(10.1.2010) Today we visited our first (national) show in Olomouc. It was rather the first experience for us, we wanted to find out, what to do and collect some information about it. But it did not go without some coplications, of course. It was bad weather, of course. We had to leave home the evening before and spend night somewhere near here. We found a nice bed and breakfast, where could we stay with our dog. After the accomodation we visited our breeder Iva and planned the next day, because she went to Olomouc with us. The next day, we arrived to the exhibition hall, everywhere there were a lot of people and dogs, of course. Our Black was very nervous and restless, so we asked Iva to present him in person, because she has got rich experiences with it. She was really very succesfull and Black got the result: excellent 1, CAC, National Winner, and his first BOB! It was a big surprise for us, first show and such a succes at this time. Our huge thanks belong to Iva!
Photos from show HERE.

15. 2. 2010

Nový domov / A new home

(20.9.2009)
Dnešním dnem začalo stěhování do nového domova, kterému ještě bude předcházet úklid, nezbytné úpravy pro stěhování samotné, a prozatimní užívání nového domu. Zima se rychle blíží, ale i tak si snad ještě aspoň trochu všichni užijeme nové zahrady. Blečík samozřejmě všechno oběhal, prozkoumal a nezbytná místa označil za svá. Na jaře potom začne dlouhá a nekonečná práce s úpravami pro ještě spokojenější život všech členů domácnosti, některé věci budeme muset více přizpůsobit pro potřeby psa, ale hlavně si od nového domova slibujeme větší klid a volnost pro našeho miláčka. Od jara už bude moci být na zahradě dle sytosti a krásné okolí s horou Blaník slibuje příjemné procházky a výlety. Všude kolem jsou ohrady plné koní, pastviny, větší i malé rybníky a velká spousta lesů, mnoho historicky významných míst i naučných stezek.
Podle prvních reakcí to vypadá, že se nám tu všem bude líbit a už i na Blečíkovi je vidět, že si je hned od první chvíle vědom toho, že má zahradu a může na ní
trávit všechen svůj čas. I nadále samozřejmě zůstane "psem domácím", ovšem s daleko větší možností pohybu. Při každé příležitosti, kromě svého spánku, se dožaduje vyběhnutí ven. Ihned oběhne všechna důležitá místa a přes plot zkontroluje veškeré dění v naší blízkosti. Jakoukoliv činnost, která se mu nezdá, okamžitě hlásí štěkotem a hned nám to běží ukázat a samozřejmě si vyzvednout pochvalu.
Pro potřeby kolem domu a také dojíždění na výstavy jsme koupili větší auto, kde má pejsek více pohodlí a dá se lépe dojíždět i s větším množstvím věcí a třeba se nám časem naše liščí smečka ještě více rozroste a potom se prostornější auto i domov budou opravdu hodit.
Doufám, že se nám tady podaří vybudovat skvělý domov a našemu Blackovi se tu bude líbit a případně i dalším členům smečky. Jak už jsem psal, bezprostřední okolí je nádherné a v blízké dostupnosti autem je k vidění mnoho dalších zajímavých míst a věcí. A kdo ví, třeba se nám tu podaří uspořádat i nějaké větší setkání majitelů, chovatelů a všech příznivců tohoto nevšedního a výborného plemene....
(20.9.2009) Today began moving to our new home, but at first we must clean and acomodate the house according to our ideas and needs. Winter is coming quickly, but we and our corgi Black can enjoy our garden for a while. Black explored all the places and seems to be satisfied. In the spring we will start with various changes around the house for a happier life for all members. Some things we will adapt to the needs of Black, but at most we promise us more silence and freedom at most for our corgi. This time we look forward to spend our time in a new green garden and walking around in the beautiful countryside. For the needs of the house and going to the shows, we bought a bigger car, it´s more comfortable for travelling and maybe in the nearest future we would like to have the second corgi, but the bigger car was really a good idea. We hope, that our life here will be O.K. :o)

14. 2. 2010

Výlet na Vranovskou přehradu / A trip to the Vranov dam

(1.8.2009) Na dnešek jsme byli pozváni na chatu naší chovatelky paní Kleinové, která se nachází na krásném místě u Vranovské přehrady. Krásný a slunečný den vybízel k nějakému výletu s koupáním a procházkou, takže jsme vyjeli hned ráno a těšili se na hezky strávený den. Paní Kleinová má dvě fenky, Arušku, která je Blackova sestra z prvního vrhu a Otinku, která je mamča obou, takže program byl slibný i pro našeho Blečíka.
Na místě samotném je to opravdu hezké, přehrada s čistou průzračnou vodou je obklopena lesy, malebnou přírodou a spoustou hezkých chatiček. Výborný tip na hezký výlet pro celou rodinu.
Po příjezdu jsme se prošli kolem přehrady až na hráz a hned potom jsme se vrhli na koupání, což se psíkům líbilo, vodu mají Corgi opravdu rádi a když se k tomu přidá vhodný aportovací objekt, jsou v sedmém nebi. V tomto duchu pak byl samozřejmě celý zbytek dne, protože co se týká aportování, je jim úplně jedno, jestli jsou ve vodě nebo na zemi. Takže kromě krátkých přestávek na odpočinek neustále někdo z nás házel aporty a pořád hlídal, aby se pejskové při hrách někam nezatoulali. Mezitím jsme probírali vše možné kolem Cardiganů, včetně nadcházejících výstav, naší přípravy na ně a obrovskou spoustu dalších věcí. Paní Kleinová je opravdu studnice znalostí a zkušeností kolem psů a patří jí náš dík, protože se o ně vždy ráda podělí. Strávili jsme opravdu krásný a příjemný den v příjemné společnosti a opět jsme odjížděli bohatší o velkou spoustu informací. Děkujeme!
Fotky ZDE.
(1.8.2009) On this day we were invited to the cottage to our breeder Iva Kleinová, it´ a really nice place, situated on the Vranov dam. We went early in the morning and enjoyed the beautiful day. The programme seems good for our Black too, because Iva has got two for him very well known corgis, the first Aruška (Arianrhod Lucky Veles), Black´s sister from the first litter and the second |Otinka (Dakota Corlan Gi), mother. The place itself was really wonderful, amazing coutryside, clear water, green forests and many little nice cottages, of course. It´s a great tip for a trip for the whole family. We bathe all the day and the dogs really like it. We´ve talk with Iva about corgis, shows and a lot of many different topics too. Now we know more details about the life of corgis and thank Iva for the wonderful day!!!
Photos here